Strona: Konferencja Naukowa "Zarządzanie Kryzysowe W Administracji Publicznej" / Katedra Prawa i Administracji

Konferencja Naukowa "Zarządzanie Kryzysowe W Administracji Publicznej"

W dniu 6 grudnia 2010 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie odbyła się sie konferencja naukowa „Zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej”, której współorganizatorem była Katedra Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.

Celem Konferencji j było ukazanie zakresu działania administracji rządowej i samorządowej w sytuacjach kryzysowych w Polsce i w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz regulacji prawnych wspólnych dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Liczne aspekty zarządzania kryzysowego, zarówno teoretyczne jak i te, które znajdują swoje odzwierciedlenie w praktyce stały sie bodźcem do  prac badawczych wielu ośrodków naukowych i praktyków, zainteresowanych tą problematyka. Wynik tych prac znalazł odzwierciedlenie w monografii „Zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej”, która ukazała sie pod redakcja naukową J. Kisielnickiego, A. Letkiewicza,  K. Rajchela i  E. Ury.

Patronat nad konferencją przyjął Wicemarszałek Sejmu RP VI kadencji Poseł Stefan Niesiołowski.

KOMITET HONOROWY

Bogdan Klich - Minister Obrony Narodowej
Zbigniew Sosnowski - Podsekretarz Stanu w MSWiA
Krzysztof Bondaryk - Szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego