Strona: III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prawno-Ekonomiczne i Techniczne Aspekty Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” / Katedra Prawa i Administracji

Kolejna Konferencja została zorganizowana przez Zakład Prawa i Administracji Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach, Narodowym Uniwersytetem Transportu w Kijowie oraz z Uniwersytetem Państwowym-Politechniką Lwowską. Obrady Konferencji odbywały się w salach Zamku w Krasiczynie. Wśród ponad 100 uczestników, najliczniej byli reprezentowani przedstawiciele polskich i zagranicznych środowisk naukowych, reprezentujący nauki techniczne, prawne, ekonomiczne i medyczne. W obradach uczestniczyli również przedstawiciele centralnych i terenowych organów administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz praktycy, reprezentujący prewencję ruchu drogowego.

Celem Konferencji była ocena stanu bezpieczeństwa na drogach polskich, dyskusja nad zasadnością wszelkich działań podejmowanych w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa oraz wskazanie kierunków postępowania na rzecz poprawy jakości zarządzania bezpieczeństwem drogowym.

Pod obrady zostało zgłoszonych 69 referatów, z tego 13 zakwalifikowano jako wystąpienia plenarne, pozostałe zaś zostały podzielone na cztery sekcje tematyczne: 1) Wypadki drogowe w świetle badań, 2) Zagadnienia prawno-organizacyjne i ekonomiczne w ruchu drogowym, 3) Problemy bezpieczeństwa technicznego w ruchu drogowym, 4) Zarządzanie bezpieczeństwem w ruchu drogowym i ratownictwo drogowe. Wszystkie wystąpienia zostały opublikowane w wydanych przed Konferencją materiałach konferencyjnych.