Strona: Konferencja naukowa „Współczesne zagrożenia cyberterrorystyczne i bioterrorystyczne a bezpieczeństwo narodowe Polski” / Katedra Prawa i Administracji

W dniach 12–13 maja 2015 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie odbyła się współorganizowana przez Katedrę Prawa i Administracji Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej konferencja naukowa „Współczesne zagrożenia cyberterrorystyczne i bioterrorystyczne a bezpieczeństwo narodowe Polski”.

Organizatorami tego naukowego spotkania byli również: Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
w Dęblinie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, a wspomagali ich: Wojskowy Instytut Medyczny, Centralny Szpital Kliniczny MON, Klinika Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wydział Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej, Katedra Prawa Publicznego (Wydział Prawa i Administracji) Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wojskowy Instytut Higieny
i Epidemiologii w Warszawie, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Patronat Honorowy nad konferencją przyjął Marszałek Sejmu VI kadencji, Przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej prof. dr hab. Stefan Niesiołowski.

Celem konferencji była ocena aktualnych zagrożeń cyberterrorystycznych
i bioterrorystycznych oraz ich wpływ na bezpieczeństwo narodowe Polski. Efekt prac konferencyjnych znalazł wyraz w specjalnej publikacji, w której na blisko 600 stronach znalazły się 44 teksty naukowe poświęcone zagadnieniom związanym z cyber-
i bioterroryzmem. Publikacja pod red. nauk. Piotra Bogdalskiego, Zdzisława Nowakowskiego, Tadeusza Płusy, Jana Rajchela, Kazimierza Rajchela została wydrukowana przez Dział Wydawnictw i Poligrafii Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i niewątpliwie stanowi unikalne źródło wiedzy o problemach cyber- i bioterroryzmu.